HEMOROİD

Makattaki damarlar dışkılama esnasında genişleyerek dışkının dışarı atılmasını sağlarlar.Eğer kişide aşırı stres,kronik kabızlık oluyorsa,şeker hastası(kılcal damarda tahribat yapmış)ise veya “P vitamini” eksikliği mevcut(kılcal damar elastikiyeti bozulmuş) ise,Makat damarlarında “Varisler” oluşur.Genleşen damarlar tekrar normal boyutlara dönüşemezler.İlk belirti olarak makat bölgesinde kaşıntı ve ağrı olur.Zamanla genişleyen kılcal damarlar içinde kirli kan tortuları kalır,bu oluşum damarlarda  çatlak ve yırtılmalara neden olur.Buna halk dilinde Basur denir.Tedavi edilmezse ve P vitamini eksikliği giderilmezse,Hemoroit kronikleşerek içi iltihaplanır.Hemoroit den korunmak ve kalıcı tedavi için mutlaka “P vitaminli yiyecekleri günlük tüketmek” gerekmektedir.

P VİTAMİNİ

Atar damar(temiz kan) ve Toplardamar(kirli kan) arasındaki bağlantıları(kan transferini) kılcal damarlar sağlarlar. P vitamini kılcal damarların kan geçirgenliğini hızlandırır, yapısını güçlendirir, elastikiyetlik(ani zorlamalarda çatlayıp yırtılmaz) kazandırır, damar içinde toksin birikimini önler ve en önemlisi enfeksiyon ve iltihaplanmaya karşı savaşçı bir vitamindir. P vitamini alındığında vücut gereksinimi kullandıktan sonra fazlası idrar yoluyla dışarı atılır. Vücut tarafından (ince bağırsakta günlük ihtiyaç kadar stoklanabilir) stoklanamaz ve karaciğer tarafından enzimlenemez.Bu nedenle Mutlaka günlük P vitamini içerikli yiyecekler yemeli.

P VİTAMİNİ Sarı kabuklu narenciyelerin ve karpuzun kabuk altındaki(reseptör) beyaz kısmında bolca bulunur. Yaban mersin(murt),Brokoli, Marul, Muz,

Karahindiba çiçek ve sapı, Çiğ yer fıstığı, Atkestanesi kabuğunda, Kırmızı şarapta(siyah üzüm kabuğunda),Hindi eti ve meyvelerin kabuk altı beyaz kısmında(reseptör) bolca bulunur. P vitamini meyve ve sebzeleri koruyan (yoğun olarak kabuk altı beyaz kısımlarda bulunan) Reseptör denilen minarelin içinde eriyik bileşen olarak bulunur.

HEMOROİD TEDAVİSİ

Dıştan lokal olarak tedavi edilmesi gerekir. Tekrar oluşumunu önlemek(damarlara elastikiyet kazandırmak)için P vitamini içerikli yiyecekleri günlük tüketmeli. Hemoroidi tetikleyen kabızlığı önlemek için aşırı stresten uzak durmalı, lifli yiyecekler yemeli, günde bir bardak dolusu çiğ yer fıstığını aç karına yemeli, Salatalara dövülmüş keten tohumu ilave etmeli. Yemeklerde su yerine Şalgam içilmeli. Alkol ve acı yiyecekleri az tüketmeli.

LOKAL MERHEM HAZIRLANIŞI

Atkestanesi kabuğu ile öğütülür.

Taze sinirli ot yaprakları iyice ezilir veya kurusu un haline getirilir.

Kullanılacak miktar kadar AYNISEFA kremi ile eşit oranda karıştırılarak merhem haline getirilir. Elde edilen merhem Lokal olarak makata sürülür. Dağılmaması için üzeri bir bez ile kapatılır. Bu uygulama her akşam yatmadan önce yapılmalıdır. Yedi gün içerisinde Hemoroit geçmiş olacaktır. Şeker hastalarında bu süre uzayabilir.

Hakkında umtbilisim

Ayrıca Bakınız

OKSİTOSİN (AŞK HORMONU) AÇIĞA ÇIKMASI

SEX ANINDA “OKSİTOSİN” AŞK HORMONU AÇIĞA ÇIKAR Sex anında hem erkekte, hem de kadında oksitosin denilen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir