BROKOLİ METODU

Brokolide glutatin denen anti-oksidan bulunur. Bu bileşik, Artrite hastalığını tedavi eder. Brokoli bileşeninde izotiyosiyonat denen madde tiroid hormonunu baskı altında tutarak üremesini azaltır. Brokoli hipertiroidi (yüksek tiroid) tedavi eder.

Brokoli içinde altı çeşit bileşen tansiyonu düşürür.

Brokolide bol miktarda BOR maddesi bulunur. Bor kadınlarda osterojen seviyesini yükseltir. Özellikle menopoz dönemine yakın kadınların bol miktarada brokoli tüketmesi tavsiye edilir.

PROSTAT KANSERİNE MUCİZE SEBZE

“BROKOLİ” METODU

Prof.Saraçoğlu,tıp literatürüne kendi adıyla geçen ve birçok ülkede adına web sayfaları açılan prostat kanseri tedavisinde brokoli kürünü açıklarken zayıflamadaki etkisine de değiliniyor.

“Brokoli,prostat büyümesine karşı ve prostat içi iltihaplanma yani prostatifis’e karşı ve hem erkek, hem de kadınlarda idrar yolları enfeksiyonlarına karşı çok güçlü bir antibiyotik özelliğe sahip. Brokolinin nimetleri saymakla bitmez. Kolesterolü düşürücü özelliği var. Prostat kanserine karşı en güçlü koruyucu sebzelerden biri. Kan şekerini düşürür. Kemik erimesine karşı ve kalsiyum dengesini korumakta çok güçlü.

Ve şişmanlamaya karşıda koruyucu çünkü brokolinin lifli yapısı,ince bağırsaklar kolestrolü ve diğer yağları bir sünger gidi emiyor. Artık Türkiye’de de bol miktarda bulunmaya başladı. Brokolinin içinde “indol” dediğimiz,özellikle bayanlarda östrojen hormonu,erkeklerde de androjen hormonunu dengeleyen bitkisel hormonlar var.

Erkeklerdeki testosteron hormonunun prostata ulaşmasından dolayı prostat büyümeye başlar. Ve zaman içerisinde cinsel iktidarsızlıkta yapar.

İşte bu problemde brokoliyi kullanmakla ortadan kalkıyor.

BROKOLİ: Kansere karşı koruyucu olduğu belirlenen sulforaphane, beta-karoten ve indole-carbinol ile etkin bir koruma sağlıyor.

BROKOLİ KÜRÜ NASIL YAPILIR VE UYGULANIR?

Brokoliyi haftada birkaç defa yemekle olmaz. Bu ancak sağlıklı beslenme olur. Brokolinin şifalı gücünden istifade edebilmeniz için mutlaka onun kürünü yapmak zorundasınız. Yalnız bu arada şunu belirtmeliyim ki; şu sebze veya bu bitki şuna iyi geliyormuş deyip, kendi kafanıza göre hareket etmeyeceksiniz. Mutlaka bir doktora gidip, teşhis koydurtup,ilaçları kullanacak ve önerdiğimi de bir takviye olarak yapacaksınız;

200-250 gram borokoliyi yarım litre kaynamış suda,hafif ateşte 5-6 dakika haşlayacaksınız. Bu suyun yarısını sabahleyin aç karnına, diğer yarısını da akşam aç karnına içeceksiniz. Bu kürü 21 gün uygulayacaksınız. Her 21 günden sonra 3-4 gün ara vereceksiniz. Sonra tekrar 21 günlük bir kür uygulayacak. Eğer uzun süreden beri prostat hastası iseniz 25-30 gün uygulamak durumundasınız. Eğer daha uzun vadeli, 6 aylık prostat hastası iseniz bu takdirde,bu kürü en az 2 ay uygulamalısınız.

Prostatı olmayan erkekler de, haftada 2-3 gün bu kürü yaparlarsa hem prostat büyümesine karşı koruyucu bir önlem almış olurlar. Amerika’da John Hopkins Üniversitesi’nde bir çok hasta bu yolla tedavi edilmektedir.

Hakkında umtbilisim

Ayrıca Bakınız

PROSTAT BÜYÜMESİ (DİHİDROTESTOSTERON)

Prostat üç önemli görev yapmaktadır; –         İdrar torbasında biriken idrarın tutulması, ve kontrollü boşalımını sağlamak, –  …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir