Anasayfa / STRES / SALGI BEZLERİ VE HASTALIKLAR

SALGI BEZLERİ VE HASTALIKLAR

SALGI BEZLERİ VE HASTALIKLAR

Tiroit bezi, fazla “T hücresi” üretirse, Tiroit bezinde nodüller, ödemler oluşur, bu da GUATIR hastalığına neden olur. T hücresi az üretilmesi de diğer salgı bezlerinin salgılama kapasitelerini düşürür.

MİDE, hidroklorik asit salgılar, bu asit fazla salgılanırsa midede yanma ve ekşime hissedilir. Sürekli olması durumunda da mide duvarı aşınarak ülser denilen yaralara neden olur. Tedavi edilmezse mide delinebilir.

PANKREAS, insülin salgılar. Yeterince salgılanmazsa, kanda dolaşan şekerin hücrelerin içine girmesi sağlanamaz ve hücreler şekersiz kalır. Kanda şeker seviyesi yükselir.Tedavi edilmezse kişi şeker hastası olur.

KEMİK İLİĞİ, Akyuvarlar (beyaz kan) üretir. Akyuvarların dengesiz üretilmesi durumunda vücudumuzdaki bakteri ve mikropların çoğalmasına neden olur. Tedavi edilmezse kişi lösemi hastası olur. Bu ve buna benzer tüm hastalıklar BEYİN HÜCRELERİNDE ORTAYA ÇIKAN ÇALIŞMA BOZUKLUKLARINDAN KAYNAKLANAN HASTALIKLARDIR.

 

Hakkında umtbilisim

Ayrıca Bakınız

STRESİN BELİRTİLERİ

STRESİN BELİRTİLERİ Stres belirtilerini beş katagoride incelemek gereklidir. Bu belirtiler periyodik olarak birbirlerini tetiklemektedir. Bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir