Anasayfa / MANEVİ İLİM VE BEDENSEL ENERJİLER / BEDENİN ZIRHI ENERJİLER / MEDİTASYON-KONSANTRASYON YOLUYLA ELDE EDİLEN YETENEKLER

MEDİTASYON-KONSANTRASYON YOLUYLA ELDE EDİLEN YETENEKLER

Bio-enerjisi yüksek olan insanların beden çevresinde, “mavi ve mor menekşe” renginde bir renk çemberi oluşur. Bio-enerjisi düşük, negatif enerjisi yüksek olan insanların da beden çevresinde “kırmızı” bir çember oluşur.

Meditasyonu yoğun uygulayan, insanlık erdemine erişmiş, nefis ve ruhu barışık olan insanların başının çevresinde altın sarısı bir halka oluşur. Bunun en iyi göstergesi, eski çağlarda yaşamış Azizler’in resimlerinde bu nedenle altın sarısı halka yapılamaktadır.

Bu renkler insanların bedenini bir yumurta (sarıyı beyaz akın sarması) gibi sarar.

Vücut ve beyin üzerinde rahatlık hissi kazandırır.

Sinir sistemimizde oluşacak enerji yığılmasını yok eder,

Zorluklar karşısında, sükunet içinde mücadele edilmesini sağlar,

Ön sezgiler kuvvetlenir. Altıncı duygu güçlenir. Olabilecek oluşumlar önceden sezilebilir.

Kötü niyetli kişilerden ve enerjilerinden korunma kabiliyeti (otonom olarak) kazanılır.

Uyku düzeni sağlanır,

Hastalıklara karşı bedenimizi korur,

İnsanlara ruhsal rahatlık ve tedavi imkanı sunulur,

Montreal-Mc Gill üniversitesinde, emekli bir biyoloji Profösörü olan be bio-enerji alanında uzun zamandır araştırmalarda bulunan, Prof. Dr. Bernard GRAD, elleriyle enerjiyi yayarak iyileştirme yeteneğine sahip olan insanların, çoğu kez bu işin kendileri tarafından değil, iletişim halinde bulundukları “daha büyük bir güç” tarafından yapıldığını söylediklerine inanıyor. Bu daha büyük gücün tanrı ya da Tinsel bir varlık olması gerekmez. Bazen hayat gücü, enerji akımı, hayat enerjisi veya henüz tarif edilemeyen elektromanyetik güçler tarafından bir arada tutulan bir evrensel bağ olarak tanımlanır.

Çeşitli uygarlıklarda ve inançlarda bu, farklı adlarla ifade edilmiştir; Tanrı, Büyük Reis gibi.

Bio-enerji alanında bir başka ünlü araştırması olan Valerie HUNT, insanların enerji alanlarının varlığını ve farklı renklerini ölçmeyi başardığını belgelemiştir. Columbia Los Angeles Üniversitelerinden kürsüsü olan bu nörofizyolog son derece yüksek frekanslı –kas, beyin ve kalp frekanslarının ötesindeki elektrik dalgalarını saptayan alıcılar ve ölçüm gereçleri kullanmış ve vücudu çevreleyen bu elektromanyetik dalgalarla gözle görülemez akımlar arasında ilişki kurmuştur.

Prof.Dr. HUNT’ın çalışmalarında, şifacılar birbirlerinden bağımsız olarak bir grup hastayı gözlemlemişler ve hepsi de,mavi bir akımdan, söz etmişlerdir.

Şifaclılar başka hastalarla ilgili olarak sarı bir akım ya da açık renkli bir sisi veya belki koyu bir ışıktıyı tanımlamışlardır.

Bazı bilim adamları insanların radyografik fotoğraflarını çekmeyi başarmışlardır. İnsanların etrafında enerji alanları saptamışlardır. KİRLİAN FOTOĞRAFÇILIĞI denilen yüksek voltajlı bir elektro fotoğrafçılığa adını veren, eksantrik bir yapıya sahip olan Rus bilim adamı 1930’lu yıllarda yüksek voltajlı elektrik alanlarına yaklaştırılan parmakların etrafında “Koronolar”ın ve ışık hallerinin görüldüğünü keşfetti.

Kirlian fotoğrafçılığının prensibi basittir. İnsanlar dahil bütün maddelerin her şeyin yapı taşları olan atomların etrafında dönen elektronlar vardır. Bu elektronlar havada en çok ve en yaygın gaz olan azot ile mukavemete girmektedir. Kirlian resimleri genellikle azotun saldığı renk olan mavimsi mor olan renkler de gözükür.

Bedeninde yüksek pozitif enerji olan da böylece azotla daha çok mukavemete girer ve renk mavidir.

Pozitif enerjisi düşük (negatif) olan insanlar da azotla daha az mukavemete gireceğinden renkler kırmızı olacaktır.

MEDİTASYON YAPMANIN EN ÖNEMLİ FAYDASI

Meditasyon yapan insanların (sürekli yapılması halinde) beyinde fiziksel değişimlere neden olacaktır ve beyin gama ışını yaymağa başlayacaktır.

BETA dalgaları yaymayı durduracaktır. Yerine ALFA dalgaları yaymağa başlayacaktır.

BU OLUŞUMLAR ÇIPLAK GÖZLE GÖRÜLEMEZ

(ENSTEİN – MADDE-IŞIK YASASI)

Ünlü bilimci Albert EİNSTEİN teorisine göre, enerjinin yoğunlaşması sonucunda, madde meydana gelir.

Kısacası, maddeden enerji meydana gelir, enerjiden de madde meydana gelir. Madde kütlesi yok olunca; ışıklar ve enerji oluşur.

Allah insanoğlunu yaratırken bazı maddelere duyarlı veya gözleri ile hissedip görebilme kabiliyeti (yaratmamıştır) vermemiştir.

Örnek olarak;

Çevremizde milyonlarca bakteri ve mikroplar varken, insan onları çıplak gözle göremez ve hissedemez. Ancak mikroskop vasıtasıyla onları görebilmektedir.

Yine çevremizde çeşitli gazlar (oksijen, karbondioksit, azot vb.) mevcutken, bizler onları göremeyiz ve hissedemeyiz. Ancak yokluğunu veya çokluklarını bedenimiz ve organlarımız vasıtasıyla hissedebiliriz. Ancak su buharlaştığı zaman (oksijen ve diğer gazları) onu ne görebiliriz ne de hissedebiliriz.

Bu, maddenin enerjiye dönüşümüne en güzel bir örnektir.

İnsanoğlunun gözünün görmeye başladığı alan kabiliyet, mor ötesi ışınların dalga boyunun başladığı 0,00004 cm.dir. buna da en iyi örnek, Röntgen ışınlarıdır.

Röntgen ışınları, vücudumuzdan geçmekte ve biz onu ne gözümüzle görebilmekteyiz, ne de duyularımızla (organlarımızla) hissedebilmekteyiz.

Vücudumuzdan geçerken istenilen organları filme kaydedebilmektedir.

İnsanoğlu Röntgen ışınının varlığını bilmekte ve kabul etmekte ise, yüksek frekanslı dalgaların da varlığını kabul etmek durumundadır.

ENSTEİN teorisine göre;

Mekan, maddi cisimlerin görülebildiği yerdir. Zaman da kendimizce görülecek, yaşanacak zihnimizdeki oluşumdur. Zaman ile mekan birleşince bizler oluşumları hisseder ve görürüz. Ancak yoğunluğunu atan madde enerjiye dönüşünce, görülemez ve hissedilemez olurlar.

Kısacası; onlar için zaman ve mekan mefhumu ortadan kalkar. İnsanoğlu maddeyi enerjiye dönüştürebilmekte iken enerjiyi maddeye dönüştürememektedir.

YÜKSEK KALİTEDE BİO-ENERJİYE KATKI SAĞLAYAN

YAŞAM STRATEJİLERİ

 • Temiz oksijen (azot oranı düşük) teneffüs etmek,
 • Sertliği düşük (ağır metallerden arındırılmış) su içmek,
 • Sebze ve meyveleri (kurutulmuş meyveler hariç) mevsiminde yemek,
 • Derin nefes almak,
 • Yaptığınız işi hobi haline getirmek,
 • İhtiyaç kadar dinlenmek ve tatil yapmak,
 • İnsanları sevebilmek,
 • Affetme kabiliyeti kazanmak,
 • İnsanlara beddua etmemek (enerji neşrolunduğu kaynağa katlanarak döner),
 • Kinci olmamak,
 • Düzenli uyumak (delta uykusuna girebilmek),
 • Sigara içmemek,
 • Düzenli cinsel hayatın oluşması,
 • Sebze meyve ağırlıklı beslenme alışkanlığı kazanmak,
 • Yüksek stres yaşayan insanlardan uzak durmak,
 • Esprili dostlar edinmek,
 • İnsanları küçük görmemek,
 • İnsanlarla onur kırıcı şakalar (alay) yapmamak,
 • Dedikodu yapanlardan uzak durmak ve dedikodu yapmamak,
 • Doyumsuz ve tatminsiz olmamak,
 • İhtiraslı ve inkarcı olmamak,
 • Fırsat buldukça Yaratan’a dua etmek, şükretmek.

Hakkında umtbilisim

Ayrıca Bakınız

HAYATA KONSANTRE OLABİLME VE İNANÇLAR

Şifa veren inançlar incelendiğinde, çin akupunkturundan, homeo patiye, şamanizmden teropotik dokunuşa varıncaya kadar, hepsinde dikkate …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir