KALP

Kalp, vücudumuzdaki kanı toplayıp daha sonra vücudumuza dağıtan ve gerektiğinde vücuttaki kanı stabilize eden bir organımızdır.

Kalp, sevginin, sevecenliğin, dürüstlüğün, saygının, neşenin hayat merkezidir.

Konuşma gücümüzün, öğrenme gücümüzün de kaynağıdır. Allah’ın nefesi olan Ruhumuz da burada yaşamaktadır. Kendi nefsimiz de burada (yaşamaktadır) oluşmaktadır.

Kalbin ilişki içinde olduğu organlar, akciğer, bağırsaklar ve gözlerdir. Kalbin enerji kaynağı, beyin, akciğer ve kendisidir.

Kalbi etkileyen en ciddi oluşumlar, stres, akciğer yetmezliği ve kötü ve kirli havadır.

Eğer stres varsa, kalp dengesiz kan pompalar. Zaman zaman akciğerde bir miktar kan kalır. Bu da damarların kansız kalmasına neden olur. Kalp bu boşluğu (eksik kanı) tamamlamak için vücuttaki kan miktarını artırır.

Aynı zamanda, kalp dengesiz kan pompalama sonucunda, kalp kasları zayıflar ve kanı vücuttan yeterince toplayamaz, yeterince de basamaz.

Hal böyle olunca, kan dokulara yayılır ve vücudun çeşitli yerlerinde ödemlere neden olur. Bu ödemler sindirim sisteminin çalışmasını olumsuz etkiler. Karaciğerin de yeterince  ve (kaliteli) hücre yapmasını engeller. Akciğerde  toplanan kan, kan artıkları, hava kabarcıklarını tıkar ve nefes darlığına neden olur. Kalp kası ihtiyacı kadar oksijen alamaz veya aniden daha fazla oksijene ihtiyaç duyarsa bu oksijeni alamadığı için, kalp spazmı dediğimiz kalp krizini geçirir.

Hakkında umtbilisim

Ayrıca Bakınız

TAŞİKARDİ (KALP ÇARPINTISI)

Kalbin ani olarak 100 üzerinde atmasına Taşikardi denir. NEDENLERİ: Koşmak, aşırı yemek yemek, heyecanlanmak, aşırı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir