Anasayfa / ORGANLARIMIZ VE ETKİLEŞİMLERİ / İNSAN SAĞLIĞINI KORUYAN İKİ İLİM VARDIR

İNSAN SAĞLIĞINI KORUYAN İKİ İLİM VARDIR

–  Birinci ilim, inanç ve “manevi” ilimdir. Bu ilim, insanın sağlığını korur. Hastalanmamızı önler.
– İkinci ilim ise, korunma imkanı bulunmayan yaygın olan, mikrobik bulaşıcı hastalıklardan korunmak ve kurtulmak için, çeşitli ilaçlarla tedavi eden Tıp ilmidir.

İnsanın ruhu, insanın organlarını, sağlığını korur. Stres ve bulaşıcı hastalıklardan dolayı bozulan organların tedavisini, Ruh ile Tıbbi müdahale edilerek, tekrar sağlığına kavuşturulur.

İnsan sağlığı bozulunca (hastalanınca), eğer hastalık mikrobik ve bulaşıcı bir hastalık ise, tıp ilmine müracaat etmelidir. Yani, doktora gitmeli ve hastalığının ne olduğunu ve sebebi belirlemelidir. Doktorun verdiği ilaç tedavisini tam olarak uygulamalı, kullanılan ilaçların daha etkili ve faydalı olabilmesi için, manevi inanç ilmini de devreye sokmalı ki, daha çabuk sağlığına kavuşabilsin.

İnsan sağlığı; maddi (fiziksel) ve manevi (inançsal) olmak üzere iki faktörden oluşmaktadır. Bu faktörler ikili sarmal gibidir. Manevi sağlık bozulunca, fiziksel sağlık da olumsuz etkilenir ve bozulur.

Ancak, fiziksel sağlık bozulunca, manevi sağlık olumsuz etkilenebilir ama, eğer inancı yüksek bir insan ise, manevi sağlığı bozulmaz. Bazen de maneviyatı (inancı), yükselerek artar, huzura kavuşur.

Tıbbın dahi düzelmez dediği fiziksel hastalıklar düzelir. Sağlığına kavuşur. Bu oluşuma Tıp ve toplum bir anlam veremez ve “mucize oldu” derler. Burada doğa üstü bir mucize yok. Aslında mucize denilen oluşum, inancın, manevi gelişmenin ta kendisidir. Bunu inanlar bilirler, inanmayanlar “mucize” der geçiştirirler.

Bu oluşumun “mucize” olmadığını beklenen bir gelişme olduğunu anlayabilmek için önce insanın vücut anatomisini incelemek ve anlamak gerekmektedir.

– İnsanın organlarının görevleri nelerdir?
– Nasıl çalışırlar?
– Hangi organlarla istişareli çalışırlar?
– Ve en önemlisi, nasıl olumsuz etkilenirler ve bozulmaya başlarlar?

A M İ G D A L B Ö L G E S İ

Beyinde şakak loplarının altında “Amigdal” olarak bilinen bir bölge vardır. Gerek insanlarda, gerekse hayvanlarda bu bölgenin en önemli görevi; Gözün gördüğü korkunç ifade -görüntüleri ve kulaklar tarafından duyulan korkunç sesleri algılamak beyne ve hipofiz bezine bilgi olarak aktarmaktır. Amigdal bölgesi gözlere, kulaklara, hipofize ve beyne doğrudan bağlıdır.

31 Ekim 1996 tarihli Natura dergisinin yazdığına göre; Nöroloji üzerinde çalışan Morris ve arkadaşlarından oluşan İngiliz ekibi kendilerine az veya çok korkulu-sevinçli insanlar gösterilen veya korkunç sesler dinletilen insanların Amigdallarında ne gibi aktivite olduğunu anında görüntüleyerek tespit etmişlerdir. Bu araştırmada; Pozitron ve emisyon tomoğrafisi tekniği kullanmışlardır. Korkunç görüntü gösterilen insan Amigdalında çok yüksek aktivite oluşmuş, korkunç sesi duyan insan Amigdalında da çok yüksek aktivite oluşmuştur. Buhar (gaz) birikimi oluşur. Bu gaz kafa tasında dolgunluk hissi verir. Bu dolgunluk da şiddetli baş ağrısına neden olur. Amigdal bölgesinde biriken gazlar, sinir sistemi vasıtasıyla bütün vücuda yayılarak, vücut metabolizmasını olumsuz yönde etkiler. Bunun aksi olan kalp tarafından üretilen saydam sıvı ise, kan dolaşım sistemi ile bütün hücrelere ulaşarak hücreleri olumlu yönde etkiler. Saydam sıvının kalp tarafından hiç yada az salgılanması o oranda hücreleri olumsuz etkileyecektir.

Güzel görüntü gösterilen ve güzel sesler dinletilen insanların ise Amigdal bölgesinde yok denecek kadar aktivite oluşmuştur. Amigdal bölgesinde çok şiddetli ve sık sık aktiviteler oluşması durumunda; Beyne ve hipofiz bezine kötü mesajlar gönderir.

Amigdal bölgesindeki gaz birikimi sinirler vasıtasıyla vücuda yayılmakta ve zaman zaman el ve ayak gibi sinir uçlarının deriye yakın olan bölgelerinde küçük kabarcıklar oluşmakta, buna halk dilinde SİĞİL (sinir) denmektedir. Bu siğiller okunarak yok edilebilmektedir. Çünkü okunan kişi sükunete erdiğinden Amigdal bölgesinde gaz oluşumu durmakta ve siğiller içerisindeki gazlar da yok olabilmektedir.

DESTEK HÜCRELERİNDEN OLUŞAN
YALANCI BEYİNCİKLER
ORBİTAL KORTEKSLER

Hakkında umtbilisim

Ayrıca Bakınız

ALIN VE YÜZ

Sağlığı, sevgiyi ve ızdırabımızı dışa karşı ifade eden doku ve organımızdır. İnsanların sağlıklı, mutlu, ızdıraplı, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir